Sunday December 9th 2018

Kartacz do brody jako narzędzie do idealnego rozczesania zarostu

Pielęgnacja brody, wbrew temu co może się wydawać, to kilkuetapowy, wymagający proces. Jednak warto się tego podjąć, gdyż efekty zachwycą każdego, a piękny zarost stanie się wizytówką jego właściciela.

Mnogość produktów do barberingu na rynku jest ogromna, dużo większa niż spodziewałby się tego przeciętny człowiek. Wśród owych produktów jest kartacz do brody- niewiele mówiąca nazwa, pod którą kryje się niezbędny produkt pielęgnacji zarostu.

Kartacz dla brodacza to nic innego, jak rodzaj specjalnej szczotki do czesania brody. Istnieją różne rodzaje kartaczy, dzięki którym można dobrać długość i twardość włosia do rodzaju brody. Jednak jedna rzecz jest identyczna dla wszystkich kartaczy dobrego gatunku: tworzywo, z którego wykonane jest włosie. Jest to kwestia bardzo istotna i należy na nią zwrócić uwagę przy zakupie kartacza do brody. Mianowicie, koniecznie musi być ono wykonane z naturalnego włosia- zazwyczaj jest to włosie dzika. Ma ono dużą zawartość keratyny (która jest również składnikiem włoska ludzkiego), różnica polega jednak na tym, że włos dzika jest o wiele sztywniejszy i grubszy. Dzięki temu dużo delikatniej rozczesze brodę niż plastik czy inne sztuczne tworzywa i nie naruszy struktury włosa ani nie podrażni skóry. Dodatkowo czesanie brody dobrze dobranym kartaczem zapewni mężczyźnie przyjemny masaż, zwiększy krążenie krwi w dolnej części twarzy i pobudzi cebulki do wzrostu. Dzięki temu broda będzie nie tylko elegancko uczesana i pozbawiona kołtunów ale też zwiększy tempo wzrostu, stanie się lśniąca i zdrowa.

Related Tags:

More from category

Olejek do brody niezbędnikiem każdego brodacza
Olejek do brody niezbędnikiem każdego brodacza

Pielęgnacja brody to proces dużo trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Arsenał potrzebnych do tego gadżetów [Read More]

Dlaczego warto stosować kosmetyki do brody?
Dlaczego warto stosować kosmetyki do brody?

Zadbana broda to znak rozpoznawczy każdego eleganckiego mężczyzny, choć wielu osobom wydaje się, iż panowie nie [Read More]

Interesting Sites

    Archives